Zvážte, čo si zaobstaráte

 

Radi vám pomôžeme zorientovať sa v neprebernej ponuke štvorcových plienok.

Keď sa budete rozhodovať, ktorú plienku si vybrať, nerozhodujte sa iba podľa ceny, pýtajte sa aj na ďalšie vlastnosti plienok.

Pýtajte sa na gramáž, všeličo vám napovie o hrúbke plienky alebo osušky, a teda čiastočne aj o tom, akú bude mať plienka alebo osuška nasiakavosť. Niektorí výrobcovia gramáž plienok radšej neuvádzajú. Pritom nižšia gramáž by mala byť výrazne lacnejšia.

Pýtajte sa na presný rozmer. V SR sú zavedené rozmery 70x70cm a 80x80cm. Ak budete používať na prebaľovanie iné ako štvorcové tvary plienok, budú vám pri skladaní robiť problémy.

Ak ste sa rozhodli pre plienky z BIO bavlny, pýtajte sa po certifikátoch, ktoré osvedčujú to, že je bavlna naozaj BIO. Pýtajte sa po certifikátoch GOTS.

V prípade, že zvažujete, že budete plienky používať na prebaľovanie, odporúčame vám vyberať z bavlnených alebo biobavlnených plienok. Bavlnu je možné bez problémov prať na vyššie teploty, ktoré sú pre prebaľovanie potrebné. Použitím súčasných pracích práškov stačí prať na 60 °C. Pranie na vyššie teploty akýkoľvek materiál poškodzuje a je v dnešnej dobe, s výnimkou šestonedelia, zbytočné.

Ak budete plienky používať skôr ako osušky, podloženie pod hlavičku, do kočíka, po kŕmení atď., odporúčame vám široký výber bambusových plienok, obrúskov a osušiek. Bambus je výrazne jemnejší, mäkší a po praní na 40 °C netvrdne.

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7333016
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem