Ako sa starať o plienky?


Pred prvým použitím plienky vyperte. Maximálna nasávacia schopnosť nohavičkových plienok bude dosiahnutá po 3 až 4 vypraniach (u bambusových plienok až po cca 10 vypraniach). Pri praní zapnite suché zipsy nohavičkových plienok, umiestnené na okraji plienky, tak aby sa do nich nedostala nečistota a iné vlákna.

 

Bavlnené plienky

Bavlnené plienky perte na 60 °C. Možno ich prať aj na 90 °C, ale urýchľuje sa ich opotrebenie. Používajte pracie prostriedky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a k pokožke dieťaťa. Pred samotným praním zapnite samostatný plákací program. Potom pridajte ostatnú bielizeň a prací prostriedok a vyperte ako obvykle. Ak používate sušičku, zapnite iba šetrný program. Aj tu platí, že sa v sušičke plienky rýchlejšie opotrebujú. Plienky žmýkajte max. na 1 000 otáčok. NIKDY NEPOUŽÍVAJTE AVIVÁŽ – znižuje nasávaciu kapacitu plienok. Plienky skladujte na sucho vo vedierku max. 3 dni. Pre ľahšiu manipuláciu môžete použiť do vedierka sieťku na plienky. To je vhodné pre práčky s predným plnením. Sieťku nechajte v práčke otvorenú.


Bambusové plienky

Bambusové plienky perte na 40 °C. Pri praní na vyššiu teplotu by mohlo dôjsť k výraznému zrazeniu materiálu. Bambusové plienky neodporúčame sušiť v sušičke.

Používanie separačných plienok vám uľahčí pranie látkových plienok.

Slniečko je najlepšia dezinfekcia a bieliaci prostriedok, preto ho podľa možností využívajte.

Hrubnutie plienok zvyšuje extrémne tvrdá voda, sušenie na radiátore a prudkom slnku.

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7320112
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem