O společnosti

 


2000

Našu malú rodinnú firmu sme založili v roku 2000 a na českom a slovenskom trhu úspešne pôsobíme už 16 rokov. Od vzniku firmy ponúkame klasické bavlnené detské plienky a postupom času sme ponuku rozšírili aj o ďalší dojčenský tovar. U všetkých produktov kladieme vždy veľký dôraz na kvalitu, ekológiu a inovatívnosť. Počas 16 rokov podnikania v tomto odvetví sme vybudovali funkčnú distribučnú sieť a úspešne konkurujeme tradičným českým výrobcom tohto tovaru.


2005

Naša ponuka sa neustále rozrastá. Prichádzame s novými vzormi bavlnených plienok, v rôznom vyhotovení aj gramáži. Začíname sa pravidelne zúčastňovať medzinárodných textilných veľtrhov STYL a KABO. Tovar našej firmy získal v roku 2005 jedno z ocenení Česká kvalita, a to cenu Quality zone.


2006


O rok neskôr začíname spolupracovať s dizajnérskym štúdiom Kantor's creative club, ktoré v oblasti obalového dizajnu spolupracuje aj s významnými nadnárodnými spoločnosťami. Vytvárame značku KIKKO (je registrovaná v Českej republike) a začíname náš sortiment postupne ponúkať v nových atraktívnych obaloch, opatrených touto značkou. Značka KIKKO je tak prvýkrát prezentovaná na medzinárodných textilných veľtrhoch.


2007


Tovar vďaka novej značke a novým obalom zaznamenáva obrovský, skokový nárast predajov. Začíname preto pracovať tiež na vývoji nových produktov. Už koncom roku 2007 sa objavujú nové bavlnené plienky s gramážou vyššou, než je na našich trhoch bežné – sú to plienky KIKKO LUX a KIKKO LUX ECO. Tieto predtým málo dostupné plienky zapĺňajú dieru na trhu a zaznamenávajú ihneď obrovský úspech. Nové produkty aj tento rok prezentujeme na medzinárodných textilných veľtrhoch, kde zberajú pozitívne recenzie.


2008


Prichádzame s novinkou – mušelínovými štvorcovými plienkami zo zmesi bambusovej viskózy a bavlny s výraznou gramážou, extrémnou jemnosťou a veľkou nasiakavosťou. Plienky so značkou KIKKO BMB zaplavujú český a slovenský trh. Plienky KIKKO BMB ponúkame spočiatku v rozmere
70 x 70 v 3 pastelových farbách. Opäť sa s veľkým ohlasom zúčastňujeme mnohých prezentácií na slovenských i zahraničných veľtrhoch.

 

2009

 

 

Rad bambusových plienok KIKKO BMB rozširujeme o plienky v nebielenej verzii, osušky 90 x 100 KIKKO BMB s vyššou gramážou a jemnejšie obrúsky 30 x 30 KIKKO BMB. Prichádzame s novým radom produktov KIKKO ECO. Ako vlajková loď sa prvýkrát objavuje súprava detských hračiek a hryzadiel KIKKO ECO, vyrobená z biopolyméru, ktorého základom je kukuričný škrob. Revolučná novinka raketovo štartuje na českom trhu, predaje idú strmo nahor. Do sortimentu túto našu novinku spoločne s radom bambusových plienok KIKKO BMB zaraďuje aj sieť ekologických drogérií DM Drogerie markt. Novinky prvýkrát prezentujeme na najväčšom európskom veľtrhu Kind und Jugend v Kolíne nad Rýnom.


2010Naše bambusové plienky KIKKO BMB zaraďuje do svojho sortimentu tiež sieť slovenských ekologických drogérií DM Drogeriemarkt. Je dokončený vývoj a výroba nového detského riadu KIKKO ECO. Riad je rovnako ako naše hračky a hryzadlá vyrobené z ekologického biopolyméru, ktorého základom je kukuričný škrob. Detský riad je potlačený obrázkami, ktoré špeciálne pre nás vytvorila známa česká výtvarníčka Vendula Hegerová. Samozrejmosťou u tohto produktu je použitie ekologických farieb.


2011


Na trh prinášame i nové potlače bavlnených štvorcových plienok, ktoré pre nás opäť vytvorila výtvarníčka Vendula Hegerová. Celý sortiment veľmi úspešne prezentujeme na najväčšom európskom veľtrhu Kind und Jugend v Kolíne nad Rýnom. O výrobky je obrovský záujem. Vzhľadom k tomu, že značka KIKKO je registrovaná iba v Českej republike a registrácia v ďalších krajinách by bola ťažká, rozhodujeme sa pre expanziu na európske trhy vytvoriť rebrand pôvodnej značky. Registrujeme teda novú európsku značku XKKO a rozhodujeme sa zachovať pôvodný úspešný vizuál celej značky i jednotlivých produktových radov. Postupne prebaľujeme tovar do nových obalov s novou značkou, rozbiehame internetový veľko- a maloobchod www.xkko.eu a spúšťame distribúciu nášho tovaru do všetkých krajín Európskej únie.


2012


Prichádzame s prvou kolekciou bambusových mušelínových zavinovačiek 120 x 120 a bambusových podbradníkov. Počas roku pribúdajú ďalšie nové bambusové kolekcie. Náš tovar prezentujeme na všetkých významných európskych B2B veľtrhoch s detským tovarom.


2013


Predstavujeme naše prvé bambusové froté deky s ručnou tlačou. Naše bambusové kolekcie už zahŕňajú 11 farieb a niekoľko desiatok rôznych potlačí.

 

2014


Predstavujeme kolekciu plienok z biobavlny XKKO Staré časy – ide o plienky s najvyššou gramážou v Európe vôbec. Ako prvá firma z Českej republiky vystavujeme na CBME (Children, baby, maternity expo) v Šanghaji, čo je najväčší veľtrh s detským tovarom v Ázii. Začíname predávať tovar v sieti exkluzívnych čínskych butikov a získavame distribútora v Japonsku.


2015


Kolekcia plienok XKKO Staré časy je rozšírená aj o farebné plienky v pastelových farbách Staré časy Pastels. Do konca roku predstavujeme z tejto kolekcie aj osušky Staré časy. Nový tovar opäť prezentujeme na všetkých významných svetových veľtrhoch vrátane CBME v Šanghaji.


2016

 

Po veľkom úspechu plienok XKKO Staré časy pripravujeme aj kolekciu šatiek z rovnakého materiálu. Vyvíjame neuveriteľne jemný bambusový materiál XKKO BMB Valor – z jednej strany bambusové froté, z druhej jemne strihaný velúr. Uvádzame na trh detské osušky s kapucňou, obrúsky, froté rukavice, vložky do podprsenky a kúpeľňové uteráky a osušky vyrobené z tohto materiálu. V roku 2016 tiež pripravujeme a certifikujeme novú kolekciu ponožiek a hračiek z nášho bambusového materiálu XKKO BMB.

 

 

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7378944
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem