Prečo XKKO BMB?

Bambusové vlákno býva označované ako materiál 21. storočia. Je vyrobené na báze regenerovanej celulózy. Základom pre jeho výrobu je surový bambus, ktorý sa následne spracováva podobnou chemickou cestou ako viskóza. Vďaka svojmu extrémne rýchlemu rastu – podľa niektorých zdrojov sú mnohé druhy schopné vyrásť počas 24 hodín až o 1 m – je bambus rýchlo obnoviteľným prírodným zdrojom.

Samotná rastlina obsahuje jedinečnú zložku bamboo khun, ktorá jej zaisťuje odolnosť voči baktériám, a umožňuje tak ekologické pestovanie bez použitia pesticídov a hnojív. Materiály, ktoré obsahujú bambusové vlákno, majú mnoho zaujímavých a pre svojich používateľov príjemných vlastností.

Už pri prvom kontakte s ním budete prekvapení, ako jemný a príjemný je tento materiál na dotyk. Jeho hebkosť možno prirovnať k hodvábu alebo kašmíru. Bielizeň s obsahom bambusového vlákna je obľúbená aj u ľudí, ktorí oceňujú antibakteriálne a antistatické vlastnosti látok.

V tom je bambus jedinečný.

Zložka bamboo khun zostáva zachovaná v bambusovom vlákne aj po spracovaní rastliny, a zabraňuje tak množeniu baktérií a obmedzuje vznik nepríjemných telesných zápachov. Podľa niektorých zdrojov dokáže zložka bamboo khun eliminovať dokonca celých 70 % nežiaducich baktérií. A práve to dodáva bambusovému prádlu výnimočný komfort. Tento materiál je vďaka tejto vlastnosti zvlášť vhodný pre osoby s citlivejšou pokožkou.

Ľudia, ktorí žijú aktívne a venujú veľa energie a času športu, ocenia aj príjemné termoregulačné a absorpčné vlastnosti materiálu s bambusovým vláknom. Povrchová štruktúra samotného vlákna je totiž členená do mikrospór, a umožňuje tak až 3x lepší odvod vlhkosti z pokožky než napríklad bavlna. Tento materiál navyše pokožku nevysušuje. Namiesto nadmerného vysúšania udržuje pod odevom prirodzenú mikroklímu. V teplých obdobiach sú textílie o 2 až 3 stupne chladnejšie ako bavlna a na tele vás príjemne chladia.

A naopak, ak je zima, bude vás biobavlna zahrievať. Tieto vlastnosti sú porovnateľné so synteticky vyrábanými vláknami, z ktorých sú potom vyrábané materiály pre športové funkčné prádlo.

Materiál veľmi dobre odoláva namáhaniu a svoje pozitívne vlastnosti si udržuje aj po viacnásobnom praní. To prispieva k jeho dlhodobej životnosti.

Odev so zložkou bamboo khun vyžaduje šetrné zaobchádzanie. Pre optimálnu údržbu sa odporúča bielizeň z tohto materiálu prať maximálne na 40 °C. Čo sa však neodporúča vôbec: bielizeň žehliť, bieliť, sušiť v bubnovej sušičke alebo ho čistiť chemicky. To látku zbytočne zaťažuje a môže postupne viesť k poškodeniu.

 

 

 

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7364248
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem