Čo robiť, keď...


... pretekajú vrchné nohavičky


Vlnené – vykonajte opakovane (aj 2x – 3x za sebou) lanolínovú kúru, vrchné nohavičky namočte suché, zvýšite tak impregnačný efekt, potom švy nohavičiek zatrite vlneným voskom a zľahka nahrejte fénom.

PUL – polyesterové s polyuretánovým záterom – švy nohavičiek zatrite vlneným voskom a zľahka nahrejte fénom. Ak tieto opatrenia nepomôžu, bude potrebné vymeniť nohavičky za nové, u PUL nohavičiek mohlo dôjsť nešetrnou manipuláciou k nevratnému poškodeniu nepriepustného záteru. Ak nohavičky pretekajú okolo nožičiek, zvoľte vhodnejšiu veľkosť nohavičiek.

 


... plienky po vypraní zapáchajú

Vždy odstráňte z plienok hrubé nečistoty – pomocou separačnej plienky alebo osprchovaním. Pred samotným praním dajte plienky vyplákať v studenej vode, úplne bez pracieho prášku. Potom vyperte na vyššiu teplotu s prídavkom pracieho prášku. Následne 2x vyplákajte. Do posledného plákania pridajte pol pohára octu alebo zmäkčovadlo Permon M, prípadne pár kvapiek esenciálneho levanduľového oleja. Plienky nechajte uschnúť na slnku, je to najlacnejšia a veľmi účinná dezinfekcia. Plienky neskladujte nevyprané dlhšie ako 2 – 3 dni (dochádza k rozkladu moču vo veľmi zapáchajúci amoniak). Ak bude potrebné, celý cyklus opakujte ešte raz.

 


... plienky po dlhšej dobe používania stvrdli

Stvrdnutie plienok je spôsobované usadzovaním vápenatých a horečnatých iónov v tkanine.

Zabrániť tomu možno tak, že do posledného plákania pridáte pol pohárika octu alebo zmäkčovadlo Permon M. Občas môžete vykonať tzv. „dekalcifikačnú kúru“: rozpustíte 1 až 2 vrecká kyseliny citrónovej v horúcej vode (2 – 3 l) a vyprané plienky ponoríte na dlhšiu dobu do tohto roztoku, potom vyplákate ako obvykle. Pozor: tvrdnutie plienok zhoršuje sušenie na prudkom slnku a radiátore!! NIKDY NEPOUŽÍVAJTE NA ZMÄKČENIE AVIVÁŽ – znižuje nasiakavosť plienok!!

 


  ... na plienkach sú škvrny

Vznik škvŕn eliminujte použitím separačných plienok. Plienky sušte na slnku, ktoré má vynikajúce bieliace a dezinfekčné účinky.
[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7344800
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem