POMÁHÁME

Sme presvedčení, že veľké prosperujúce spoločnosti by mali pomáhať. Preto sa už od samotného vzniku snažíme podporiť tých, ktorí pomoc naozaj potrebujú.

 

DOBRÝ ANJEL

RADOSŤ – Máme radosť z toho, že umožňujeme ľuďom, aby si navzájom efektívne pomáhali. Dobrí anjeli zažívajú radosť z dávania.

SPOLUPRÁCA – Spolupracujeme s lekármi, sestrami a sociálnymi pracovníkmi, firmami a ďalšími organizáciami, ktoré zdieľajú naše hodnoty.

REŠPEKT – Rešpektujeme slabších, chorých a potrebných. Rešpektujeme kolegov v ziskovom i neziskovom sektore. Rešpektujeme Dobrých anjelov a partnerov bez ohľadu na výšku ich príspevku alebo pomoci.

ODVAHA – Máme odvahu púšťať sa do ťažkých vecí. Snažíme sa byť odvážni v komunikácii – argumentovať, odvážnejšie obhajovať naše hodnoty a to, že sme iní. Viac informácií nájdete na www.dobryandel.cz

 

 

 

Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières

Lekári bez hraníc/Médecins Sans Frontières sú medzinárodná humanitárna organizácia, ktorá poskytuje odbornú zdravotnícku pomoc ľuďom v ohrození a v prípade kríz.

Organizácia bola založená v roku 1971 skupinou francúzskych lekárov a novinárov, ktorí mali priamu skúsenosť s hladomorom v Biafre.

Zdravotnícku starostlivosť v takmer 70 krajinách sveta poskytujeme s pomocou takmer 3 000 medzinárodných a 34 000 miestnych spolupracovníkov.

Viac informácií nájdete na www.lekari-bez-hranic.cz

 

 

 

Mobilný hospic Ondrášek

Komplexnou podporou pomáhame nevyliečiteľne chorým deťom i dospelým a ich rodinám, aby posledné obdobie života bolo dôstojné, aby ho spoločne zvládli a aby mali možnosť uzavrieť svoj príbeh.

Sprevádzame rodiny v čase umierania a plníme želania tým, ktorí chcú zomrieť doma.

Viac informácií nájdete na www.mhondrasek.cz

 

 

                                                    

 

Adopcia na diaľku®

Od roku 1993 pomohol program Adopcia na diaľku® viac ako 30 tisícom najchudobnejších detí.
Podpora zahŕňa financovanie nákladov na vzdelávanie (školné na základných, stredných či vyšších školách, školské pomôcky, školská uniforma, v prípade potreby pobyt na internáte, doučovanie), mimoškolské aktivity a zdravotnú starostlivosť. Neoddeliteľnou súčasťou programu je aj podpora komunít, ktoré hrajú v celkovom rozvoji a vzdelávaní potrebných detí zásadnú úlohu.

Viac informácií nájdete na www.charita.cz

 

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7364232
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem