KIKKO/XKKO

História značiek KIKKO a XKKO siaha do roku 2006. V tej dobe sme začali prvýkrát ponúkať náš sortiment pod značkou KIKKO a na trh postupne uvádzame rad kvalitného detského tovaru v produktových radoch KIKKO, KIKKO BMB, KIKKO ECO a KIKKO Organic.

Po účasti našej firmy na najväčších svetových veľtrhoch sa výrazne zvýšil záujem o náš sortiment, zaregistrovali sme preto ochrannú známku s celoeurópskou pôsobnosťou a postupne prebrandovávame z KIKKO na XKKO.

 

 

 

 

XKKO Organic

Pod značkou XKKO Organic ponúkame bavlnené tovary vyrobené z materiálu s certifikátom GOTS. Bavlna s GOTS certifikátom (Global Organic Textile Standard) je pestovaná bez chemických postrekov za využitia prírodných zákonitostí. Prirodzená biodiverzita, striedanie pestovaných plodín a hnojenie kompostom udržiavajú pôdu zdravú a plnú živín.

Namiesto chemických prípravkov sa zaburineniu predchádza prostým pletím a okopávaním, mulčovaním, efektívnejším zavlažovaním a pestovaním viacerých druhov rastlín pohromade. Používajú sa len prírodné insekticídy a rôznymi postupmi, ako je napríklad vysadenie špecifických plodín, sa podporuje výskyt prirodzených nepriateľov rastlinných škodcov. Zber kvetov bavlníka prebieha často ručne alebo sa vykonáva inými veľmi šetrnými spôsobmi a vždy bez pôsobenia chemických látok používaných k odlisťovaniu (defoliácii) rastlín.

 

 

 

 

 XKKO ECO

Je rad tovaru vyrobený z biopolyméru PLA (ide o estery kyseliny mliečnej). Bio polymér PLA, ktorý pri výrobe používame my, je vyrábaný v USA z odpadovej geneticky nemodifikovanej kukurice. Dovážame tak ekologický materiál, ktorý sa vyrába z obnoviteľných zdrojov a nie je závislý na produkcii ropy ani jej prímesí.

PLA je celosvetovo uznávaný a certifikovaný pre použitie v potravinárstve, a jeho zdravotná bezchybnosť je teda stopercentne garantovaná. Pre zákazníkov to znamená koniec strachu z nebezpečných plastových hračiek a detského riadu, ktoré môžu obsahovať škodlivé ftaláty, dioxíny a iné látky ohrozujúce zdravie detí. Vďaka najmodernejším vedeckým poznatkom môže byť aj plast bez akýchkoľvek zdravotných rizík – a pritom byť perfektne prepracovaný, ekologicky bezchybný, a navyše biologicky odbúrateľný.

Materiál PLA vyzerá na prvý pohľad a dotyk rovnako ako bežne používané plasty vyrobené z ropy, dosahuje dokonca aj rovnakých vlastností: pružnosť, tvrdosť, priehľadnosť, ohybnosť a odolnosť. Odlišuje sa však od bežných plastov špecifickým spracovaním a výrobným procesom.

Na rozdiel od obyčajných plastov sú výrobky z bioplastov PLA tiež chuťovo a čuchovo neutrálne. Neobsahujú absolútne žiadne alergény. Sú preto vhodné aj pre citlivejšie deti a dojčatá so zdravotnými problémami.

Všetky výrobky z bioplastov PLA sú biologicky odbúrateľné. Možno je prírodne degradovať, skompostovať a premeniť na kvalitnú biomasu či humus. Nepredstavujú preto žiadnu ekologickú záťaž a sú dobrým znamením pre generácie našich detí.

 

 

 

 

 

 

XKKO BMB

Pod označením XKKO BMB nájdu naši zákazníci v súčasnosti veľmi žiadaný jemný tovar, ktorý vyrábame zo zmesi bambusovej viskózy a bavlny.

Ide o hebký, antibakteriálny a hypoalergénny materiál, z ktorého sme v samých začiatkoch začali vyrábať najprv naše plienky.

Tento materiál sa stretol s takou obľubou, že sme sa rozhodli rozšíriť jeho využitie aj na ostatný detský a dospelácky sortiment.


 

 

 

 

ONS

Sme výhradní distribútori patentovaných produktov Sock Ons, Mocc Ons, Dribble Ons a Plod Ons pre krajiny strednej a východnej Európy.

 
Sock Ons – chytrá drobnosť, ktorá udrží ponožky na nôžkach. Víťaz ceny Innovation Award na Kind Und Jugend International Baby Show 2008 a víťaz ceny British Female Inventor Award 2008.

Mocc Ons – roztomilé ponožkové mokasíny v štýle papúč zaistí malým prštekom, že budú stále v teple a pohodlí.

Dribble Ons – chytrá, praktická a štýlová drobnosť, ktorá zamedzí slintaniu dieťaťa na oblečenie. Ďalší z detských gadgetov anglickej dizajnérky a mamičky piatich malých chlapcov Kezi Lewin.

Plod Ons – ďalšia inovácia z dielne anglickej firmy Sock Ons, ktorá ochráni malé kolienka pred tvrdou alebo klzkou podlahou.


 

 

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7348504
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem